children mobility: Czech Republic

Blog

Návštěva ze Slovenska

Slovenské dětiv Sivicích

 

Jsme velmi rádi, že jsme mohli přivítat děti ze slovenské školy z Trenčianských Teplic. České děti se dlouho těšily, aby mohly oplatit nedávnou návštěvu českých žáků na Slovensku. Po krátkém uvítání jsme se pochlubili naší školičkou. Provedli jsme naše kamarády a ukázali prostory naší školy a školky a školního okolí. Po přestávce, diskusi s dětmi a malém občerstvení následoval trunaj ve stolním fotbale. Celá škola se otřásala po vydatném fandění  obou stran. Po společném obědě slovenské děti odcestovaly na návštěvu známe propasti Macocha. Nejen sportovní zážitek nás o další kousek sblížil. Zájímaly nás rozdíly ve školských systémech a učení. Výhodou pro obě strany byl náš společný česko- slovenský jazyk a opět se povrdilo, že Češi a Slováci si v mnohém rozumí.

 

Slovak children visited the Czech Republic

 In Czech Republic, our partners welcomed us very kindly. We were a big Slovak group because there were 38 children and 4 teachers with one representative of the School Council. We ate a whole bunt cake, all salt bars and nobody was angry.

Pavel and Míla showed us their school, we met their pupils and the school ringing was turned off/ actually, they have it turned off all the time, they ring just when they want to/

They allowed us to yell together when we were playing table tennis match.

However, it did not help us because we lost.

 

We were not sad for the long time. They invited us to have lunch so the smiles on our faces appeared again very quickly.

Our farewell was not sad, too. We promised to each other that we will go there again. That nice school and the natural beauty called Macocha must be seen also by another of our pupils. Don´t you know what is Macocha? It is the deepest chasm in their country and you can see it when you use an air cable and you can also observe the Punkevní cave. It hides two wonderful emerald-green ponds. We sailed on small boats on our journey back. But, you have to be careful, the space of the cave is very narrow and the water deepness is sometimes about 50 metres. Fortunately, nobody sank down and so we could discover a great place which is worth to see.

We thank our friends from Sivice for their invitation.

 

 

 

Návštěva ze Slovenska

     

  

  

 

Kamarádi ze Slovenska

 

Kamarádi ze Slovenska

V úterý19.5. do sivické školy přijeli o půl desáté naši kamarádi ze Slovenska. Moc jsme se na těšili a proto jsme už v první hodině vyváděli. Když přijeli, tak jsme je přivítali a zjistili jsme, že jich přijelo  47. To je skoro celá   naše škola. Pan ředitel oznámil, že bude turnaj ve stolním fotbale. Při hře jsme fandili a proto jsme asi vyhráli 6:2. Po turnaji jsme návštěvu na oběd. Před obědem jsme se rozloučili a oni potom odjeli na výlet do Moravského krasu.

 

                                                                                                                     Mart a Čermáková

                                                                                                                             5. třída

 

 

Den se Slovákama

V 9,30 k nám přijeli kamarádi Slováci. V družině měli slavnostní zahájení návštěvy. Pak si Slováci prohlédli naši školu. Po přírodovědě jsme si šli zahrát turnaj ve stolním fotbale. Byl to turnaj Česko  proti Slovensku. Hrálo 8 dvojic. Na zápasy jsme vyhráli 6:2. Byli jsme moc rádi, že jsme vyhráli. Každý hráč i fanoušek dostal za odměnu lízátko.Během návštěvy měli Slováci v družině přichystané pohoštění. Slováci panu řediteli předali dáreček – lázeňské oplatky. Po turnaji odešli Slováci na oběd k nám do školní jídelny. My i Slováci jsme měli pečené kuře s rýží. Ve 12:15 odjeli Slováci na výlet na Macochu. Tento den se mi moc líbil.

 

Vašek Blatný

4. třída

 

Showing 4 results.