Vyhľadávame nové technológie / Vyhledáváme nové technologie

Blog

Adam

Google Glass je názov projektu okuliarov od firmy Google, ktoré vytvárajú rozšírenú realitu.

Mária Kremnická

Okuliare Google Glass sú vybavené procesorom, fotoaparátom a rôznymi senzormi s ktorými sa stretávame aj dnes pri inteligentných telefónoch. Na trhu by mali objaviť už v priebehu nasledujúcich mesiacov. Okuliare sú dostupné ešte len pre zamestnancov Googlu. Cena je momentále  1500 dolárov.

Dávid

Okuliare Google Glass patria medzi najočakavanejšie gadgety ktoré by sa mali objaviť na trhu v priebehu následujúcich mesiacov. Google prostredníctvom videa predstavil, ako budú fungovať a čo môžme očakávať.

 

Karin Petrová

Malá obrazovka sa vznáša tesne nad zorným poľom a pri bežnom fungovaní nie je problém ju ignorovať. Stačí však letmý pohľad hore a človek zrazu vtrhne na internet.Ovládanie hlasom a posunkami po dotykovej plôške na boku okuliarov vyvolávajú pocit, že zariadenie je skôr nadstavbou tela ako s kusom technológie. Bariéra medzi fyzickou a virtuálnou realitou je neporovnateľne menšia, ako keď človek vyťahuje z vrecka telefón. Nezmizla však úplne, čo je jednoznačne konečným cieľom Google Glass. 

Šimon

Sú to okuliare vytvárajú rozšírenú realitu.Okuliare sú pripojiteľné prostredníctvom Bluetooth k smartfónom s operačným systémom Android. Vynašla ho spoločnosť Google.Dá sa povedať že je to ako počítač-prenášatelný,nositeľný.

Úloha pre žiakov zo Stańkova aj z Hornej Ždane

  Vyhľadajte a napíšte do blogu v tomto priećinku 

 informácie o technológii Google Glas 

Pán učiteľ Khas skúša Google Glass

Showing 7 results.

File archive

Folder Number of folders # of Documents Action
Showing 0 results.