Tvoříme

Blog
Blogs »
Stromy inspirují

Co všechno dalšího tvoříme ještě se stromy?

Pod stromy se dá i báječně odpočívat. My jsme odpočívali se stromy. K tomu nám posloužila např. tato stromová mandala "Čtyři roční období".

Vytvoření toho nejjednoduššího stromového rodokmenu neboli stromu života, dalo některým dětem zabrat, jména babiček a dědečků byl pro některé velký oříšek :)

 

Jeden čas jsme sbírali v lese větvičky, které byly jakoby pokreslené, těm cestičkám se říká požerky a vytváří je dřevokazný hmyz, např. lýkožrouti apod.
Děti popustily uzdu své fantazii a hmyz dle své představy vytvořily.
sd_kurovci01.jpg sd_kurovci02.jpg sd_kurovci03.jpg sd_kurovci04.jpg sd_kurovci05.jpg sd_kurovci06.jpg sd_kurovci07.jpg sd_kurovci08.jpg sd_kurovci09.jpg sd_kurovci10.jpg sd_kurovci11.jpg sd_kurovci12.jpg

 

Už dlouhou dobu máme v oknech tři polystyrénové nástěnky, kde na barevných papírech jsou ze čtvrtky stromové motivy. Tentokrát necháváme malovat slunce. Pokud se obrázky povedou, tak o nich bude více na konci června.
sd_slunce01.jpg sd_slunce02.jpg sd_slunce03.jpg sd_slunce04.jpg sd_slunce05.jpg sd_slunce06.jpg sd_slunce07.jpg sd_slunce08.jpg sd_slunce09.jpg sd_slunce10.jpg

 


  • Comments
Krásne inšpirácie. Dúfam, že sa nejaké "slnečné maľby" objavia, lebo my sme si na Slovensku dosiaľ takmer žiadne slniečko neužili. Pravidelne sledujem počasie aj na českých programoch (na Nove výhradne kvôli tomu vysokému fešákovi) a ani u Vás to nie je o nič lepšie. Pevne dúfam, že nie ste v záplavovej oblasti.
Ja som mala ísť s rodinou na MDD splavovať Váh, ale bolo by to o život, tak sme to zrušili. Škoda, moc som sa tešila, mala to byť moja premiéra.

Posted on 06/06/13 18:20.

Top Top
Právě mám strach, že nám sluníčko nic nenamaluje, protože prakticky není.
My jsme jen čerpaly v domku vodu ze sklepa a dcera posílala fotky a videa ze zatopené Prahy, měla zrušené zkoušky...
Po Váhu jsem se plavila na remorkéru emoticon

Posted on 06/06/13 19:36.

Top Top