Hledáme

Blog
Blogs »
Ako vyzerá kráľovná lesa?

Aj keď kráľovnú lesa nikto z nás naživo nevidel, vieme, že bude určite hýriť všetkými farbami. Keďže vládne všetkým lesným zvieratám, rastlinám, krom i stromom, určite bude aj veľmi mocná. Ak chcete vedieť, ako si ju predstavujeme my, skúste si ju zhotoviť, príp. nakresliť podľa nášho popisu:

- jej pramene vlasov majú jesenné farby

- ofinu má z ihličia čiernej borovice

- čelenku má z lieskovcov

- korunku z lipového listu a štyroch malých smrekových konárikov

- vo vlasoch má povplietané brezové listy (vpravo) a dubové listy (vľavo)

- oči má z gaštanov

- obočie z plodu javora - krídlatej nažky

- nos je z malého kúsku kôry

- líca tvoria dva chumáčiky machu

- ústa má z plodov hlohu

- každú náušnicu tvorí škupina z orecha vlašského a samčia jahňada liesky (to je to, čo zostalo na lieske aj po opadnutí listov - našli sme si odborné pomenovanie)

- na krku má dva náhrdelníky: prvý je z plodov ruže šípovej a druhý z borovicových šišiek

Aby sa čo najviac podobala na našu kráľovnú, ktorú sme si zhotovili z nazbieraných prírodnín, môžete dokresľovať do rovnakej šablóny ako my (má rozmer 0,8 x 1,0m). Nevadí, ak si ju zmenšíte či pozmeníte. Potom by sme sa mohli skúsiť spojiť prostredníctvom SKYPU a porovnať si navzájom naše výtvory. Čo vy na to?

 


  • Comments
Teď už asi vhodné přírodniny nenasbíráme, což je škoda emoticon
Uvidíme, jak se s úkolem vypořádáme.
Zatím "úkol" vložím na náš web.

Posted on 20/11/12 18:49.

Top Top
Možno ešte čo-to nájdete. My sme našu kráľovnú vytvorili tiež až dnes. Niečo poskytol školský dvor, niečo priniesli deti z domu (šípky, orechy, lieskovce) a zvyšok sme nazbierali na krúžku. Aj keď je už chladnejšie, vonku je ešte stále čo robiť. Radšej bádame v teréne ako vo vnútri.Ale nič sa nestane, ak budete len dokresľovať. Bolo by fajn si niekedy urobiť takú malú "videokonferenciu" a spojiť sa naživo. Deťom sa to veľmi páči, dovtedy akoby ani neverili, že s niekým na diaľku spolupracujú. My môžeme doobeda, aj poobede, takže by sme sa potom zariadili podľa Vás. Dajte vedieť, či by to bolo reálne. Vyskúšali by sme si to najskôr bez detí, aby v prípade zlyhania techniky neboli sklamané.

Posted on 20/11/12 19:04 in reply to Jaroslava Pachlová.

Top Top
Já mám trošku problém s organizací dětí v družině, je to úplně jiné než běžná třída. Mám to spíš takové průchodné, kde se vystřídá přes 40 dětí...
S reálným spojením by to bylo možné spíše až odpoledne. Ale musím to vše "zlogistikovat".

Posted on 20/11/12 19:09.

Top Top
Je možné, že se nám podaří zapojit do tohodle úkolu prvňáčky jejich učitelku, takže počítám s tím, že bychom se pak spojili s nimi emoticon
Technickou stránku brzy promyslím emoticon

Posted on 23/11/12 20:43 in reply to Jana Kostialikova.

Top Top